16 tipů, jak přežít ponurý listopad

16 tipů, jak přežít ponurý listopad | Je pro vás listopad depresivní měsíc? Pak si přečtěte 16 tipů, jak se do tohoto tajuplného měsíce zamilovat. | https://radostzezivota.cz/16-tipu-jak-prezit-ponury-listopad/

Listopad

Je to asi nejvíce šedivý, pro mnohé ponurý až depresivní měsíc. Šedivo, sychravo, často prší, zima, vlezlo, ve vzduchu je cítit tlející listí. Stále tma nebo mlha. Člověk by jen spal a nevylezl z postele.

Ale může to být i jinak

Pojďte se inspirovat. Mám pro vás 16 tipů, jak si dělat (nejen) listopad krásný.

1) Změna myšlení – Nalaďte se na to, že je listopad krásný a můžete využít vše, co přináší.

2) Zapalujte svíčky – Při večeři se svou drahou polovičkou, při návštěvě nebo jen tak. Dopřejte si kouzelnou atmosféru i jen pro sebe.

3) Zahřejte se – Uvařte a vychutnejte si svůj oblíbený horký drink. Ať už je to bylinný čaj, horká čokoláda, grog nebo svařáček.

4) Prohřejte kosti – Zajděte do sauny, napusťte si horkou vanu, přidejte do ní uvolňující byliny nebo voňavou pěnu a užijte si relax.

5) Zachumlejte se – Což takhle třeba jeden den se jen zachumlat do teplé deky, číst svou oblíbenou knížku nebo si pustit nějaký dobrý film?
TIP: Můj oblíbený film je třeba Černá kniha nebo Contratiempo.

6) Tvořte – Baví vás malovat, vyrábět šperky, tvořit dekorace nebo psát básničky? Udělejte si na to čas a tvořte.

7) Tancujte – Nemusíte hned na taneční lekce. Pusťte si svou oblíbenou hudbu a nechte své tělo ať se vlní, jak je mu to příjemné, přirozené.

8) Dopřejte si masáž – Třeba od přítele, kamarádky nebo si zajděte na profi uvolňující masáž. Hýčkejte se.

9) Podzim doma – Zdobíme své domovy na Vánoce, Velikonoce, proč ne na podzim? Vydlabejte dýni, dejte si do vázy jeřabiny, nasbírejte barevné listí nebo si kupte nějakou krásnou podzimní dekoraci a vyzdobte svůj domov.

10) Buďte v přírodě – Dopřejte si procházky v lese, vnímejte vůni spadaného listí, vůni podzimu. Že trošku prší? Nevadí, vemte deštník a vyražte, protože i to má svou kouzelnou atmosféru.

11) Hrajte si – Vytáhněte karty, pexeso nebo svou oblíbenou hru a zpříjemněte si čas s rodinou.

12) Podzim na talíři – Zkuste nějaký recept z dýně, polévku, quiche, hoďte do trouby batáty s červenou řepou nebo si zajděte na dobrou podzimní večeři.

13) Pozvěte přátele – Jen tak a nebo si setkání zpestřete třeba o karnevalové kostýmy.

14) Odpočívejte – Vše se pomalu chystá ke spánku, i vy aspoň na chvíli zpomalte a dopřejte si odpočinek.

15) Radujte se – Každý den je důvod k radosti a pamatujte, že to kouzlo se skrývá v maličkostech.

16) Hledejte jedinečnost – Každý den je něčím jedinečný, něčím, co už se nebude opakovat. Situace, pohled, vůně… Všímejte si a prožívejte.

16 tipů, jak přežít ponurý listopad | Je pro vás listopad depresivní měsíc? Pak si přečtěte 16 tipů, jak se do tohoto tajuplného měsíce zamilovat. | https://radostzezivota.cz/16-tipu-jak-prezit-ponury-listopad/

Je to na vás

Vždy máte na výběr, jak budete ať už k listopadu nebo k různým situacím ve vašem životě přistupovat. Je to vaše rozhodnutí, které můžete kdykoliv změnit.  Můžete se radovat a cítit nadšení z každého dne. Užívat si jakékoliv roční období, být šťastní za každého počasí a prožívat naplno každý okamžik, každou emoci.

Opravdu každou? I negativní?

Ano, i tu negativní. Protože prožívat neznamená se zacyklit. Přestanete-li prožívat negativní emoce a naopak se budete snažit si je nepřipouštět, pak je začínáte potlačovat. Potlačování emocí vede k energetickým zátěžím a následně k fyzickým či psychickým problémům.

Proto je lepší, přirozené si i negativní emoce prožít a vnímat. Hledat, co třeba o vás mohou vypovídat. Možná je za nimi skrytý nějaký strach, nejistota, zranění z dětství, které se touto cestou připomíná a hlásí o zpracování. Zátěž, kterou si už v sobě nemusíte dál nést.

Zpět k listopadu

Změna myšlení vám může poskytnout nový pohled. Takový, který si budete užívat, ze kterého budete mít příjemný pocit.

Pak už můžete vnímat listopad jako měsíc s tajemnou atmosférou, kdy se vše chystá ke spánku. Stromy jsou téměř holé, spadané listí příjemně šustí pod nohama a nádherně voní. Dny se zkracují a celkově se můžeme těšit na příjemné večery při svíčkách, dobré sezónní jídlo a svěží podzimní vzduch. S prvními mrazíky se kochat kouzly jinovatky, užívat si výjimečného pohlazení od sluníčka a mnoho dalšího.

Miluju listopad a co vy?

S láskou a přáním krásných listopadových dní,

16 tipů, jak přežít ponurý listopad | Je pro vás listopad depresivní měsíc? Pak si přečtěte 16 tipů, jak se do tohoto tajuplného měsíce zamilovat. | https://radostzezivota.cz/16-tipu-jak-prezit-ponury-listopad/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *