Komfortní zóna

 

Komfortní zóna | Vyjít ze své komfortní zóny, překonat svůj strach, obavy. To kolikrát není jednoduché, že? Pojďte si zodpovědět tři otázky a zjistit, co vám brání se posunout vpřed. | https://radostzezivota.cz/komfortni-zona/

Šťastný a spokojený život? To chci!

Mít šťastný a spokojený život, to by chtěl asi každý, nemyslíte?

Žít podle svých představ, plnit si své sny, dělat to, co nás naplňuje, baví. Jsem přesvědčená, že tuto možnost máme všichni. A také jsem přesvědčená, že klíč k radostnému životu je ukryt v nás samotných. V tom, jak vnímáme sebe sama, jak se necháváme či nenecháváme ovlivňovat okolím, zda si důvěřujeme a jdeme v souladu se svým nitrem a nebo nikoliv. Naše vnitřní radost ze života ovlivňuje vnímání našeho vnějšího světa.

Já na tom dělám, já na tom makám a ono né a né a né…

Tak nějak to zpívají bratři Ebenové. Je Vám to povědomé? Máte pocit, že na sobě pracujete a stále se ne a ne pohnout kupředu?

Častokrát lidé pracují na zkvalitnění svého života, ale jen do takové míry, aby nemuseli vycházet ze svých komfortních zón. Tak cítí, že pro svůj sen opravdu něco dělají, něco ve svém životě mění. Vše je ale přizpůsobeno tomu, aby nemuseli vyjít ze svého bezpečného úkrytu. Jsou tak vidět malinkaté změny, ale vysněný cíl je stále v nedohlednu.

Vystoupit ze své komfortní zóny je jeden ze zásadních kroků, abychom mohli měnit svůj život. Abychom mohli tvořit své sny.

Kde je problém?

To, co nám brání je strach. Častokrát strach z nejistoty, obava ze ztráty důvěrně známého. Někdy je to i pohodlnost, která nám říká, že náš život je vlastně v pořádku, a tak není třeba cokoliv měnit.

Ale je strach opravdu Váš pomocník, přítel? Nebo je to spíš naučený program, který Vás drží zpátky a nedovolí vám se rozlétnout tak, jak byste si přáli?

Je-li toto téma pro Vás zrovna aktuální, zkuste si odpovědět na tři otázky:

1) Co mi brání vystoupit z komfortní zóny?

2) Čeho se bojím, co se stane?

3) Mám pocit, že něco ztratím?

Možná zjistíte, že to nejsou tak podstatné důvody a svůj první velký krok uděláte ještě dnes. A možná je na čase překonat svůj strach, zjistit, co můžete změnit, co prostě jen přijmout a odhodlat se jít do hloubky.

Řešit i to, do čeho se Vám tolik nechce. To, co odkládáte a nechcete vidět. Protože to je cesta za vašimi sny.

Buďte odvážní,

s přáním krásného dne,

Komfortní zóna | Vyjít ze své komfortní zóny, překonat svůj strach, obavy. To kolikrát není jednoduché, že? Pojďte si zodpovědět tři otázky a zjistit, co vám brání se posunout vpřed. | https://radostzezivota.cz/komfortni-zona/