Proč se vracet do dětství

Proč se vracet do dětství | Proč se vracet do minulosti, otevírat staré, bolestné vzpomínky, když už je to dávno pryč? Myslíte, že to odvál čas? Omyl, neodvál. Minulost v nás žije dál a ovlivňuje naši přítomnost. | https://radostzezivota.cz/proc-se-vracet-do-detstvi/Dítě a rodiče

Dítě se formuje podle toho, v jakém žije prostředí, jak se k němu rodiče chovají, zda se často hádají, co ho učí, zda mu projevují lásku nebo se cítí být odmítané atd. Můžete potkat tak hodné dítě, které poslouchá své rodiče na slovo a skoro vůbec nezlobí. Rodiče budou jistě pyšní na svou ratolest a okolí bude obdivovat rodiče. A dítě? To bude trpět nedůvěrou v sebe sama, potlačovat svou přirozenost, bude mít strach se projevit, protože je mu to upíráno.

Z dítěte vyroste dospělá osoba, minulost nechá za sebou. Bude bojovat se svými strachy, ale tu správnou sebedůvěru a přirozenost nebude moct najít. Proč? Už ani neví, jak taková přirozenost vypadá, co to znamená být sám sebou. A možná to uzavře svým přesvědčením, že tak je to normální.

Proč se vracet do minulosti, když je to pryč?

Minulost necháváme za sebou, nevidíme důvod vracet se do starých vzpomínek, je to pryč. Jenže každé trauma, které prožijeme, se zapíše do naší energie. Oslabí ji, někdy vytvoří energetický blok. Pokud si to neuvědomíme a nepracujeme s tím, energetický blok tam zůstává a ovlivňuje kvalitu našeho života. Aniž bychom si to uvědomili, utváříme se podle nezdravých programů. Žijeme podle nich. S přibývajícím věkem se prohlubují a nabalují další a s tím i možné zdravotní problémy.

Do dětství se vracíme, abychom rozkryli jak jsme se tam cítili, co nás zasahovalo, jak jsme emočně reagovali. Jak jsme se změnili, přizpůsobili. Abychom si uvědomili, jaké bloky nám to způsobilo, mohli začít pracovat se svými strachy, agresí, lítostí atp. Abychom se zbavili nezdravých, nastřádaných programů. Abychom mohli žít s větší lehkostí, více se radovali ze života.

Když chceme stavět, budovat něco nového, krásného, je třeba mít ZDRAVÝ ZÁKLAD.

S přáním krásného dne,
Proč se vracet do dětství | Proč se vracet do minulosti, otevírat staré, bolestné vzpomínky, když už je to dávno pryč? Myslíte, že to odvál čas? Omyl, neodvál. Minulost v nás žije dál a ovlivňuje naši přítomnost. | https://radostzezivota.cz/proc-se-vracet-do-detstvi/